Vybavení a možnosti

Společnost Jan Polata disponuje kompletním vybavením potřebným pro výrobu a montáž zařízení z oblasti těžké vzduchotechniky a zámečnické výroby.

V naší firmě pracují odborníci s dlouholetou praxí ve strojírenství. Na základě zadaného projektu zpracují naši pracovníci konstrukční a další dokumentaci. Zakázku vyrobí a montují zkušení dělníci. Konstrukční kancelář je vybavena  nejmodernější výpočetní technikou. Při práci se využívají programy firmy AUTODESK (AUTOCAD 2020 a INVENTOR 2020) .

Ve dvou výrobních areálech lokalizovaných v Milevsku v jižních Čechách je k dispozici přes 14 000 m2 zastřešené plochy, velký rozsah venkovních skladovacích prostor a administrativní zázemí. Výrobní haly jsou vybaveny mostovými jeřáby. Pro manipulaci s velkými díly je k dispozici hala s celkovou nosností jeřábů 15 t. V roce 2013 byla dokončena celková rekonstrukce hlavního výrobního areálu v Milevsku, v rámci které byla vybudována nová moderní hala povrchových úprav a nový pískovací box.

Společnost disponuje nejmodernější svářecí technikou především značky Fronius. K dělení kovů je využíván stroj na dělení kovu laserem TRUMPF TruLaser 5060 fiber.

Pro montážní účely jsou pracovníkům společnosti k dispozici mobilní jeřáby Liebherr 120, Demag 60, AD 20 a AD 16, dále pak věžové jeřáby Potain F3/29, Potain F3/21, Potain G3/25, 360A, MB 1031, Potain MD550, montážní plošina Manitou a veškeré potřebné nářádí a lešení.

K dopravě výrobků i pracovníků disponuje společnost tahačem značky Volvo a řadou měnších nákladních automobilů a dodávek.